DSCN0400

PAG- Vatrogasci DVD-a Pag otvorili su vrata svojih prostora djeci iz starije odgojne skupine Dječjeg vrtića Paški mališani, Pag.

Cijela vatrogasna interaktivna i edukativna radionica krenula je sa samog izlaza iz vrtića gdje su vatrogasci sa vozilima prevezli djecu do svojih službenih prostora na predjelu Julovice.
Vatrogasci su djeci predstavili ono čemu su cijeli život posvećeni: spašavanju od požara i drugih nepogoda i kako se ponašati u takvim situacijama, a cijeli niz vježbi je prilagođen predškolskoj dobi. Predsjednik DVD-a Pag Jure Orlić zatim vatrogasci Toni Sabalić, Branko Potočnjak te dio ekipe paških vatrogasaca prezentirali su djeci kako koristi i čemu služe kacige, kliješta i ostali vatrogasni pribor.
Djeca su od vatrogasaca dobili niz informacija kako se ponašati u slučaju da dođe do požara, od pozivanja pomoć putem telefona, kako pomoći mlađim ukućanima i zatražiti pomoć susjeda. Vatrogasci su prezentirali niz vježbi među kojima su još spašavanje mede iz "pakla požara", kako pravilno koristiti aparat za početno gašenje požara, ali i kako postupiti kada se na štednjaku zapali ulje.
Dan otvorenih vrata paškog DVD-a bio je više nego poseban što su djeca sa oduševljenjem pokazali. A kao šlag na kraju paški vatrogasci su djeci darovali vatrogasne bojanke, te su ih počastili sokovima i bombonima.
Kroz otvorena vrata DVD-a Općine Povljana ušli su i djeca Dječjeg vrtića Paški mališani iz Povljane. Njima su povljanski vatrogasci Dino Škoda, Josip Rumora i Mario Obrovac na zanimljiv način prezentirali svoj posao, kako spašavat čovjeka i imovinu u slučaju požara i ostalim nepogodama. Djeca iz Povljane su kroz prezentaciju vatrogasaca upoznali opremu, vozila i te kako se ponašati u slučaju da dođe do požara.

DSCN0466
DSCN0461