IMG 4859960ff0c0733c88892b558cc72250 V

U HRT-ovom radijskom i koncertnom studiju “Zvonimir Bajsić” u Zagrebu, tradicionalno su dodijeljene nagrade najljepšim školskim vrtovima u Republici Hrvatskoj, a u kojem programu je sudjelovao i Dječji vrtić, Paški mališani Pag.

Naime, ekološko-obrazovni projekt Hrvatska radiotelevizija provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih privatnih donatora. Pokroviteljica ovogodišnjega natječaja i svečane dodjele nagrada i ove godine bila je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović.
U projektu Najljepši školski vrtovi sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, dječjih vrtića, djeca iz centara za odgoj i rehabilitaciju te djeca iz domova bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Projekt promiče isključivo organsku poljoprivredu, uzgoj izvornoga i domaćega bilja, prepoznavanje ljepote vlastita krajolika i povratak tradicijskim vrtovima u svim hrvatskim područjima. Iako ove godine, dječji vrtić u Pagu nije ušao u kategoriju nagrađenih, dobio je ipak veliku motivaciju da što aktivnije radi sa uređenjem svog dvorišta.
Tako je nedavno, a u sklopu Građanske inicijative Dani kolektivne sadnje drveća u dvorištima vrtića u Pagu i Povljani, posađeno nekoliko stabala.
„ Ove jesen smo od Građanske inicijative Dani kolektivne sadnje drveća dobili 6 stabala, a dječji vrtić Paški mališani sa svojim osnivačem kupio je 7 stabala, među kojima je bilo voćaka i ostalih drveća, različitih visina. Drveća smo zasadili, a sada se trudimo da se održe, rekla je ravnateljica vrtića Ljubica Fabijanić, te istaknula kako je uređenje vrtova izuzetno važno za djecu, jer pobuđuje ekološku svijest kod djece ali i odraslih.
S ekološkim aktivnostima djeca vrtića zajedno sa odgojiteljicama nastaviti će i slijedeće godine. Pred nama je period kada moramo pripremiti vrtove, a na proljeće krećemo sa sadnjom mediteranskog bilja, najavila je ravnateljica Ljubica Fabijanić, te čestitala u ime vrtića svima nagrađenim školama i dječjim vrtićima.

IMG-4859960ff0c0733c88892b558cc72250-V
IMG-dd8794abb4e08e04910b6918d60a1466-V