Ricavac 29 1

Posljednjeg četvrtka u ovogodišnjem karnevalskom periodu u Dječjem vrtiću za sve mališane održan je ričavac i maškarani tanci. Tako su i ovog puta djeca u vrtiću donijela maske svojih omiljenih junaka te se obukli, odnosno maskirali u za to predviđeno vrijeme.

Odgojiteljice kroz razne aktivnosti i igre žele djeci približiti tradiciju i naše paške običaje, pa tako i ričavca i maškaranih tancov što su djeca vrtića s oduševljenjem prihvatila. Tako se tijekom četvrtka ujutro kroz sobe i hodnike vrtića glasno čulo uglazbljeno „ paško kolo“ i prigodne karnevalske pjesme. Mnogi mališani od svojih odgojiteljica učili su korake karnevalskog kola, ples u vlakiću te samostalno plesanje i poziranje kako to priliči veseloj maškari.

Autor: Dječji vrtić paški mališani Pag

Ricavac-17
Ricavac-15
Ricavac-19
Ricavac-22
Ricavac-30
Ricavac-26
Ricavac-28
Ricavac-20
Ricavac-14-1
Ricavac-21-1