IMG f8ceeaae47a14db9fc9fab5a98f38b80 V

U sklopu Godišnjeg plana i programa Dv Paški mališani Pag i projekta Putovanje s paškom ovcom DV Paški mališani Pag organizirao je dvodnevnu radionicu filcanja vune. Djeca su naučila kako od ovčje vune dobiti filc od kojeg se mogu izrađivati razni proizvodi.
U ponedjeljak, 15. travnja u suradnji s Udrugom Prospero iz Gračaca, u DV Paški mališani održana je radionica filcanja vune za djecu starije i srednje odgojno-obrazovne skupine , a u utorak 16.travnja u popodnevnim satima održana je radionica za odgojiteljice i roditelje.


Djeca su se uz pomoć svojih odgojiteljica i voditeljica radionice upoznala s tehnikom dobivanja filca te od navedenog materijala izrađivala kuglice, cvjetove, stabljike…Svoju kreativnost pokazali su i roditelji na istoimenoj radionici. U opuštenom i veselom ozračju izrađeni su mnogi lijepi proizvodi raznih motiva koje možete pogledati u našoj galeriji fotografija .
Filcanje je tehnika prerade vune koja se temelji na svojstvu vlakana da se uslijed mehaničkog i toplinskog djelovanja, a uz pomoć sapuna, međusobno upletu u čvrstu strukturu. Vuna se nakon češljanja ne prede u nit, nego se moči vodom i sapunom, a zatim gnječi i valja. Na kraju dobijemo gust i neraskidiv materijal – filc.

DSCN0022
DSCN0018
DSCN0016
DSCN0013
DSCN0010
DSCN0008
DSCN0005
DSCN0003
DSCN0002
IMG-f8ceeaae47a14db9fc9fab5a98f38b80-V